Hliníkové okno - Ecofutural
2
tesnenia
3
komory

Ecofutural

Systémom Superial vyrábame nielen štandardné okná a dvere, ale aj otočné okná s horizontálnou a vertikálnou osou otáčania, výklopné okná a okná otvárané von. Systém je dostupný aj vo verzii so skrytým krídlom. Je to jeden z najviac univerzálnych systémov našej ponuky.

Cenová ponuka
Ikonka - Špecifikácie

Špecifikácie

 • systém svojim vzhľadom pripomína drevené okná
 • stavebná hĺbka 94 mm
 • dve tesnenia
 • tesnenia integrované s profilmi
 • Uw od 0,9 W/m2K (pri použití dvojkomorového balíka)
 • Uf od 0,81 W/m2K
 • maximálna hrúbka zasklenia 71 mm
 • štandardná zasklievacia súprava je 4th/16/4/16/4th*
 • voliteľný pohyblivý stĺpik so šírkou 111,5 mm
 • vysoká vodotesnosť – do 2 250 Pa
 • odvodnenie v spodnej časti rámu
 • neviditeľné odvodnenie horizontálneho stĺpika
 • ukryté závesy
 • neviditeľné tesnenia
 • parametre systému potvrdzuje certifikát Inštitúcie pre stavebnú techniku
Ikonka - Zafarbenie

Zafarbenie

Farby nielen zvýrazňujú vzhľad hliníkových okenných a dverových výrobkov, ale im aj dodávajú individuálny charakter a jedinečnú estetickosť.

Všetky hliníkové systémy z našej ponuky sú k dispozícii v dvoch farebných paletách – RAL a DECORAL. Ponúkame aj eloxované povrchy. Táto široká ponuka umožňuje ľahko prispôsobiť farbu okien interiéru a fasáde.

RAL

Základná farebná paleta. Profily môžu mať jednu z 213 hladkých farieb a farieb s pieskovou alebo kovovou štruktúrou.

DECORAL

Paleta farieb imitujúcich drevo. Hliníkové okná a dvere z našej ponuky môžu mať nasledujúce farby:

 • zlatý dub
 • orech
 • mahagón
 • močiarny dub
 • buk
 • borovica
 • čerešňa
ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník podrobený procesu eloxovania získava nielen vynikajúce vlastnosti (odolnosť voči korózii, väčšiu tvrdosť), ale aj jedinečné farby. Naša ponuka farieb, ktoré vznikajú procesom eloxovania, zahŕňa nasledujúce farby: striekaná strieborná, striekaná zlatá, striekaná antikorová, striekaná farba šampanského, striekaná olivová, striekaná hnedá, striekaná čierna, leštená eloxovaná antikorová, leštená výrazná eloxovaná antikorová.

Ikonka - Možnosti

Možnosti

Moderný trojkomorový systém okien a dverí, určený na výrobu tepelne izolovaných okien a dverí. Ecofutural umožňuje vyrábať výklady, jednokrídlové alebo dvojkrídlové okná, krídlovo-výklopné okná, okná otvárané dovnútra, jednokrídlové alebo dvojkrídlové dvere. Naprojektovať a vyrobiť v tomto systéme sa dajú aj okná Monoblock.

Systém Ecofutural sa používa v miestach, kde sa uplatňujú zvýšené normy tepelnej izolácie. Systém existuje v dvoch variantoch:

– Ecofutural (i) – s izoláciou po obvode na styčnej ploche okna s profilom,

– Ecofutural (i+) – s izoláciou po obvode na styčnej ploche okna s profilom spolu s izoláciou v priestore medzi tepelnými priehradkami.

Oplatí sa tiež venovať pozornosť širokej škále zasklenia. Okná vyrobené systémom Ecofutural môžu byť vybavené sklom s hrúbkou až 50 mm (fixné zasklenie a dvere) a 59 mm (okenné krídlo). Preto nie je problém používať dvojkomorové zasklenie, akustické zasklenie a zasklenie odolné proti vlámaniu.

Okná vyrobené na základe systému Ecofutural môžu byť dodatočne vybavené skrytým kovaním. Kovanie je v tomto prípade skryté v zlome a pri zatvorenom krídle ho vôbec nevidno. Skryté môžu byť všetky prvky kovania. Okrem estetických vlastností skrytého kovania si zaslúžia pozornosť aj jeho praktické aspekty. Používateľ získa okrem iného možnosť 3D nastavenia a integrovaného nastavenia rozsahu otvárania krídla.

Ikonka - Bezpečnosť

Bezpečnosť

Pri výbere okien, najmä tých, ktoré sa budú používať vo verejných budovách, sa oplatí venovať pozornosť výberu doplnkov, najmä doplnkov, ktoré ovplyvňujú bezpečnostnú triedu odolnosti proti vlámaniu. Okná vyrobené na základe systému Ecofutural sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. Oplatí sa zaistiť, aby boli okná vybavené kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na odolnosť proti vlámaniu tried WK1 a WK2. Súčasťou našej ponuky sú aj takéto kovania. Vďaka nim sme schopní zaručiť najvyššiu úroveň bezpečnosti.

Ako ochranu pred vlámaním je najlepšie vybaviť okná vyrobené systémom Ecofutural kontaktnými snímačmi. Sú to magnetické snímače pohybu, ktoré predstavujú mimoriadne dôležitý prvok celého alarmového systému. Kontaktné snímače sú magnetické snímače pohybu, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení svoju polohu, to znamená počas každého pokusu o manipuláciu.

Hliníkové okná odporúčame vybaviť aj zasklením s použitím skla VSG. Ide o mimoriadne bezpečné riešenie, ktoré nielenže predstavuje dodatočnú prekážku pre potenciálneho zlodeja, ale v prípade rozbitia skla zabezpečí, že sa nikto v okolí nezraní jeho úlomkami. Sklá VSG sú zlepené špeciálnou fóliou, vďaka ktorej sa sklo ani po rozbití nerozsype, ale úlomky zostanú zlepené.

Ikonka - Doplnky

Doplnky

Doplnky, ktorými dodatočne vybavíme okno, môžu mať obrovský vplyv na jeho vzhľad a bezpečnosť pri používaní. Hliníkové profily sa často používajú pri výstavbe veľkých zasklení. Tie môžu byť jednoduchým cieľom pre zlodejov. Ako ochranu pred vlámaním je najlepšie vybaviť okná vyrobené systémom Ecofutural kontaktnými snímačmi.

Okná možno doplniť sklom VSG, t. j. bezpečnostným sklom. Sklo VSG sa vyrába trvalým zlepením skla špeciálnou fóliou. Vďaka takejto konštrukcii sklo získava ochranu proti vlámaniu (je ťažké ho rozbiť) a môže plniť konštrukčnú funkciu, pretože aj po rozbití zostane sklo prilepené na fólii.

Aby ste si zabezpečili konštantný prísun čerstvého vzduchu, siahnite po difúzoroch. Z našej ponuky odporúčame difúzory Renson na sklo a hygrostatické difúzory. Difúzory na sklo sa montujú medzi profil krídla a sklo. Hygrostatické difúzory sú umiestnené v rámoch. Je však potrebné vziať do úvahy výšku rámu, pretože nie všade bude možné nainštalovať hygrostatické difúzory.

Okrem štandardných riešení ponúkame na okná a dvere vyrobené systémom Ecofutural lakované kľučky a skryté kovanie. Sklenené okná možno doplniť ozdobnými stĺpikmi vnútri skla a nalepovať so šírkou 23 mm.

Tým, ktorí oceňujú tepelnú pohodu, odporúčame teplé dištančné rámiky. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár. Teplé rámiky navyše zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most v spoji rámu a skla.

Dajte si u nás vypracovať cenovú ponuku

Cenová ponuka ZADARMO
Odborný poradca

Mgr. Peter Podpleský

Odborný poradca

+421 911 078 833

Od 7:00 do 22:00 každý deň

Posledné projekty

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Sekule

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Boldog

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Brána Banská Bystrica

Montáž garážovej brány

Alebo nám zavolajte

Každý deň od 7:00 do 22:00