Hliníkové okno - MB-60/60HI
2
tesnenia
3
komory

MB-60/60HI

Ideálny systém na výrobu okien, dverí, vestibulov, výkladov a rôznych typov priestorových konštrukcií. Systém využíva profilované tepelné priehradky z polyamidu vystuženého skleneným vláknom.

Cenová ponuka
Ikonka - Špecifikácie

Špecifikácie

 • stavebná hĺbka rámu (dvere/okno) – 60 mm
 • stavebná hĺbka krídla (dvere/okno) – 60 mm/69 mm
 • hrúbka zasklenia (okno fixné a dvere/okno otvárané) – 5 mm – 41 mm/14 mm – 50 mm
 • štandardná zasklievacia súprava je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*
 • maximálne rozmery okna – V do 2400 mm, D do 1250 mm
 • maximálna hmotnosť krídla (dvere/okno) – 120 kg/130 kg
 • na výber jednokomorové alebo dvojkomorové zasklenie
 • trojkomorová konštrukcia profilu
 • systém s profilovanou tepelnou priehradkou
 • možnosť použitia prídavnej izolácie – MB-60 HI
 • možnosť vyrobiť konštrukcie so skrytým krídlom a s otočným oknom
 • možnosť dvojfarebnej úpravy (profily môžu mať rôznu farbu zvnútra a zvonka)
 • možnosť výroby rekonštrukčných okien
 • možnosť použitia skrytého kovania
 • možnosť výroby rekonštrukčných okien
 • možnosť ohýbania profilov a konštrukcie klenbových okien (fixné zasklenie)
 • možnosť výroby konštrukcie PSK
Ikonka - Zafarbenie

Zafarbenie

Farby nielen zvýrazňujú vzhľad hliníkových okenných a dverových výrobkov, ale poskytujú im aj individuálny výraz a jedinečnú estetiku.

Všetky hliníkové systémy z našej ponuky sú k dispozícii v dvoch farebných paletách – RAL a DECORAL. Ponúkame tiež eloxované povrchy. Táto široká ponuka umožňuje ľahko prispôsobiť farbu okien interiéru a fasáde.

RAL

Základná farebná paleta. Profily môžu mať jednu z 213 hladkých farieb a farieb s pieskovou alebo kovovou štruktúrou.

DECORAL
 • buk
 • čerešňa
 • zlatý dub
 • winchester
 • jedľa
 • mahagón
 • mahagón sapeli
 • orech
 • orech vein
 • borovica
 • višňa
 • wenge
ELOXOVANÝ HLINÍKL

Hliník podrobený procesu eloxovania získava nielen vynikajúce vlastnosti (odolnosť voči korózii, väčšia tvrdosť), ale umožňuje získať tiež jedinečné farby. Naša ponuka farieb získaná počas procesu eloxovania zahŕňa nasledujúce farby: striekaná strieborná, striekaná zlatá, striekaná antikorová, striekaná šampaň, striekaná olivová, striekaná hnedá, striekaná čierna, leštená eloxovaná antikorová, leštená výrazná eloxovaná antikorová.

Ikonka - Možnosti

Možnosti

Systém je ideálny na výrobu okien, dverí, výkladov a všetkých typov priestorových konštrukcií. Systém využíva profilované tepelné priehradky z polyamidu vystuženého skleneným vláknom. Tvar priehradiek zvyšuje tuhosť profilov a uľahčuje ich odvodnenie, čím sa zaisťuje správna tepelná izolácia za všetkých poveternostných podmienok.

V závislosti od preferencií a potrieb zákazníka môžeme pomocou systému MB-60 vyrábať otvárané, výklopné, krídlovo-výklopné a výklopno-posuvné okná a dvere otvárajúce sa von aj dovnútra. Jeden systém stačí na výrobu kompletného sortimentu okien a dverí potrebných na dokončenie stavebnej investície.

Pomocou alternatívnych riešení vyrobených na základe systému MB-60 dokážeme vyrobiť aj fixné okná a otočné okná.

Okná vyrobené na základe systému MB-45 sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. Tým, pre ktorých je najdôležitejšia bezpečnosť, odporúčame kovanie triedy WK1 alebo WK2.

Ikonka - Riešenia

Riešenia

Na základe systému MB-60 sme vytvorili štyri alternatívne riešenia, ktoré umožňujú jeho ešte širšie využitie.

Prvým riešením je systém MB-60 HI s vyššími tepelnoizolačnými parametrami. Môže sa používať v rodinných domoch aj vo väčších stavbách v hliníkových fasádach. Zvýšenie tepelnej izolácie umožňuje vloženie špeciálnych vložiek do stredových komôr profilov, ktoré v dôsledku nízkej hodnoty koeficientu tepelnej vodivosti znižujú tepelný priestup cez konštrukciu. Centrálne umiestnenie vložiek tiež obmedzuje konvekciu a tepelné vyžarovanie.

Súčasťou systému s tepelnou priehradkou MB-60 je aj systém MB-60 Skryté krídlo. Okná vyrobené z prvkov tohto systému majú „neviditeľné“ krídla z vonkajšej strany. Na fasáde s týmito oknami sa nedajú rozlíšiť fixné a otváracie okná. Okenné rámy pri pohľade z vonkajšej strany budovy nie sú široké, preto konštrukcia pôsobí tenkým a ľahkým dojmom. Každá konštrukcia vyrobená systémom MB-60 US, určená na montáž zvonka budovy musí mať účinný odvodňovací a ventilačný systém z komory na zasklenie a komory medzi krídlom a rámom.

Jedným z najzaujímavejších riešení ponúkaných v rámci systému MB-60 je určite systém MB-60 PIVOT, ktorý umožňuje výrobu otáčacích okien.

Ikonka - Rekonštrukcia

Rekonštrukcia

Montáž nových hliníkových okien bez nutnosti demontáže starých okenných rámov? Je to možné! Pomocou systému MB-60 vyrábame mimoriadne funkčné rekonštrukčné okná. Okná vyrábame na základe štandardných profilov, na ktoré je – z jednej alebo dvoch strán – upevnený rohový záves. Do závesov sa potom vkladajú rekonštrukčné plutvy, ktorých úlohou je maskovať staré rámy. Montáž rekonštrukčných okien si nevyžaduje demontáž starých okenných rámov. V dôsledku toho nehrozí riziko poškodenia fasády budovy a čas potrebný na montáž okien sa skracuje na minimum.

Špecifikácie
 • stavebná hĺbka rámu (dvere/okno) – 60 mm
 • stavebná hĺbka krídla (dvere/okno) – 60 mm/69 mm
 • hrúbka zasklenia (okno fixné a dvere/okno otvárané) – 5 mm – 41 mm/14 mm – 50mm
 • na výber jednokomorové alebo dvojkomorové zasklenie
 • trojkomorová konštrukcia profilu
 • rekonštrukčná plutva s dĺžkou 45 mm, 65 mm, 85 mm, 105 mm alebo 115 mm
 • vnútorný maskovací profil s dĺžkou 20 mm, 40 mm, 60 mm
Ikonka - Bezpečnosť

Bezpečnosť

Pri výbere okien, najmä tých, ktoré sa budú používať vo verejných budovách, sa oplatí venovať pozornosť výberu doplnkov, najmä doplnkov, ktoré ovplyvňujú bezpečnostnú triedu odolnosti voči vlámaniu. Okná vyrobené na základe systému MB-70 sú vybavené kovaním Maco Multi-Matic. Konečný výber kovania však závisí od individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka. Oplatí sa však zaistiť, aby okná boli vybavené kovaním, ktoré spĺňa požiadavky na odolnosť voči vlámaniu WK1 a WK2. V ponuke ponúkame aj takéto kovania. Vďaka nim sme schopní zaručiť najvyššiu úroveň bezpečnosti.

Ako ochranu pred vlámaním je najlepšie okná vyrobené systémom MB-70 vybaviť kontaktnými snímačmi. Sú to magnetické snímače pohybu, ktoré predstavujú mimoriadne dôležitý prvok celého alarmového systému. Kontaktné snímače sú magnetické snímače pohybu, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení svoju polohu, to znamená počas každého pokusu o manipuláciu.

Hliníkové okná odporúčame tiež vybaviť zasklením s použitím skla VSG. Ide o mimoriadne bezpečné riešenie, ktoré nielenže predstavuje dodatočnú prekážku pre potenciálneho zlodeja, ale aj v prípade rozbitia skla zabezpečuje, že sa nikto v okolí nezraní úlomkami skla. Sklá VSG sú zlepené špeciálnou fóliou, vďaka ktorej aj pri rozbití skla nedochádza k jeho rozsypaniu, ale úlomky zostanú zlepené dohromady.

Ikonka - Doplnky

Doplnky

Doplnky, ktorými dopĺňame okno, môžu mať obrovský vplyv na jeho vzhľad a bezpečnosť pri používaní. Hliníkové profily sa často používajú pri výstavbe veľkých zasklení. Tie môžu byť jednoduchým cieľom pre zlodejov. Ako ochranu pred vlámaním je najlepšie okná vyrobené systémom MB-60 vybaviť kontaktnými snímačmi. Sú to magnetické snímače pohybu, ktoré predstavujú mimoriadne dôležitý prvok celého alarmového systému. Kontaktné snímače sú magnetické snímače pohybu, ktoré spustia alarm, keď obvodové kovanie zmení svoju polohu, to znamená počas každého pokusu o manipuláciu.

Okná možno doplniť sklom VSG, t. j. bezpečnostným sklom. Sklo VSG sa vyrába trvalým zlepením skla so špeciálnou fóliou. Vďaka takejto konštrukcii sklo získava ochranu voči vlámaniu (je ťažké ho rozbiť) a môže plniť konštrukčnú funkciu, pretože aj v prípade rozbitia skla bude sklo držať prilepené na fólii.

Aby ste si zabezpečili konštantný prísun čerstvého vzduchu, siahnite po difúzoroch. Z našej ponuky odporúčame difúzory Renson na sklo a hygrostatické difúzory. Difúzory na sklo sa montujú medzi profil krídla a sklo. Hygrostatické difúzory sú umiestnené v rámoch. Je však potrebné vziať do úvahy výšku rámu, pretože nie všade bude možné inštalovať hygrostatické difúzory.

Okrem štandardných riešení ponúkame na okná a dvere vyrobené systémom MB-60 lakované kľučky a skryté kovanie. Sklo v oknách možno doplniť o ozdobnými stĺpikmi vnútri skla a nalepovať so šírkou 25 mm.

Pre ľudí, ktorí oceňujú tepelnú pohodu, odporúčame teplé dištančné rámiky. Vyrobené z kompozitného izolačného materiálu zlepšujú izoláciu skla a znižujú riziko dočasnej kondenzácie vodných pár. Navyše teplé rámiky zaručujú dlhodobú tesnosť izolačných skiel a maximalizujú úspory tepelných strát tým, že redukujú tepelný most medzi v spoji rámu a skla.

Dajte si u nás vypracovať cenovú ponuku

Cenová ponuka ZADARMO
Odborný poradca

Mgr. Peter Podpleský

Odborný poradca

+421 911 078 833

Od 7:00 do 22:00 každý deň

Posledné projekty

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Sekule

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Boldog

Montáž okien a dverí

Projekt - volitaoknadvere
Detail novinky

Brána Banská Bystrica

Montáž garážovej brány

Alebo nám zavolajte

Každý deň od 7:00 do 22:00